Реалізовані програми
БПЛА для ССО
Особливе значення БПЛА-розвідувальних крил полягає в тому, що їх можна використовувати для небезпечних місій, особливо тих, у яких країна не хоче ризикувати, жертвуючи пілотами.

В рамках проєкту було придбано 4 БПЛА «Авенджер» і обладнання для них. За допомогою БПЛА «Авенджер» російських снарядів в українському небі щодня ставатиме менше. Для повноцінної роботи, в комплекті до безпілотників також були придбані і передані мобільна станція управління зі спеціалізованим обладнанням, багато акумуляторів із зарядною системою, обладнання для оперативного аналізу.

Ударний БПЛА «Авенджер» не боїться ворожого РЕБ та може виконувати складні місії зі знищення ворожих цілей у тилу супротивника. Щиро віримо, що цей птах збереже багато життів та обов’язково наблизить нашу Перемогу.
Освітній хаб “Навички майбутнього” у Черкасах
В жовтні 2022 року відкрився освітній хаб «Навички майбутнього» у Черкасах, створений БО «Фонд освітніх ініціатив» спільно з навчально-тренінговим центром STEM-освіти КНЗ «Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» за підтримки UNDP Ukraine / ПРООН в Україні та Accord Group.

Освітній хаб «Навички майбутнього» у Черкасах був створений у відповідь на ті виклики, з якими зіштовхнулась громада регіону, а саме: велика кількість внутрішньо переміщених сімей, з якими потрібно працювати й надавати різноманітну підтримку; необхідність подальшої перекваліфікації вчителів, формування їх цифрової компетентності.

Освітній хаб «Навички майбутнього» створив умови для отримання необхідних освітніх послуг вчителями, учнями, студентами та загалом мешканцями громади, зокрема - організація можливості набуття цифрових компетентностей для підготовки фахівців професій XXI століття.

На базі освітнього хабу відбувається гармонізація внутрішньо переміщених осіб у місцевій спільноті. Хаб є діалоговою платформою. Проводиться базова психологічна робота зі слухачами.

У освітньому хабі організована «Діджитал студія для учнів», «STEM-академія для студентів» та «Освітній клуб для дорослих». Є освітній коворкінг, де діти можуть підключатися до дистанційної освіти, використовуючи наявне обладнання. Інфраструктура хабу дозволяє систематично проводити тренінги для батьків й здійснювати підготовку та перепідготовку ІТ та STEM-фахівців.

Наразі в освітньому хабі пройшли навчання понад 1200 слухачів. З них: 58,4 % учні ЗЗСО та ЗПТО, 22,4 % студенти педагогічних ЗВО, 13 % фахівці закладів освіти, 6% дорослі, які опановують нові компетенції. 60 % є внутрішньо переміщеними особами.

У перспективі, тренери освітнього хабу можуть проводити відповідну освітню роботу з формування сучасних професійних компетентностей на запит населення.

Освітній хаб “Навички майбутнього” є цифровим освітнім центром та освітнім провайдером, тренери якого постійно розвиваються та розширюють формати роботи.

Партнери: UNDP Ukraine / ПРООН в Україні, Accord Group.
Ластівки для котиків
В рамках проєкту ми придбали, пофарбували та відправили на передову п’ять автівок для мобільних вогневих груп, щоб ефективніше проводити розвідку та знищувати ворожу техніку.
Мобільні групи використовуються для проведення розвідки, щоб коригувати артилерію та знищувати колони ворожої техніки.

Проєкт реалізовано завдяки підтримці наших надійних партнерів, донатам небайдужих людей та активній участі волонтерів «Фонду освітніх Ініціатив» Надії Омельченко та інших.
“STEAM 51” у Кривому Розі
Фонд освітніх ініціатив допоміг Криворізькій гімназії №51 залучити грантові кошти та реалізувати ідею розширення технічних можливостей їх вже існуючого STEM-центру.

Ідея полягала в тому щоб посилити спроможності центру в галузі робототехніки та дати учням можливість збирати власні STEAM-пристрої, наприклад прилади для вимірювання, сканування та фіксації даних, «розумні» теплиці тощо.

«Фонд освітніх ініціатив» здійснював експертний супровід проєкту, а саме консультував з приводу подання грантової заявки та підбору комплекту електронних модулів, щоб забезпечити оптимальний перехід учнів у відповідності до вікових категорій від найпростіших завдань до складання серйозних STEM-проєктів.

Фінансування доробки здійснбвалося мережею захисту національних інтересів «АНТС» в рамках конкурсного відбіру Hackathon for Leadership in Local Innovations (HALLI) та за підтримки National Endowment for Democracy.

Тепер STEAM-центр у Кривому Розі має можливість залучити до освітнього процесу студентів технічних ВУЗів, проводити інформаційні кампанії, для педагогів міста та України із знайомства з варіантами STEAM-обладнання в галузі робототехніки, створювати інтегровані освітні проєкти, практикуми та екскурсії для учнівської молоді, що цікавиться електронікою та робототехнікою.

Партнери: Hackathon for Leadership in Local Innovations (HALLI), National Endowment for Democracy.
Обладнання для медичних лабораторій
«Разом ми - сила!» - благодійна ініціатива направлена на підтримку українських лабораторій й лікарень, яку «Фонд Освітніх Ініціатив» реалізував спільно з компанією Лаблайф: постачання медичних лабораторій.

Компанія «Лаблайф» також об'єднала зусилля європейських партнерів HUMAN (Німеччина) та Orphee (Швейцарія) та організувала поставку гуманітарної допомоги для 10 лікарень різних регіонів України, відповідно до їхніх критичних потреб.

Партія допомоги, яка прибула в Україну включає: лабораторне обладнання, діагностичні реагенти та витратні матеріали виробництва HUMAN та Orphee.

Особливістю цієї ініціативи є додаткове проведення консультацій і тренінгів щодо використання отриманого обладнання для працівників регіональних лабораторій, куди буде направлена допомога. Таким чином ми не тільки закриваємо потребу в медичному обладнанні лабораторій, а й реалізуємо освітній процес для спеціалістів медичної сфери.

Фахове навчання щодо користування обладнанням булопроведено в 4 лабораторіях, а саме:

  • Обласна дитяча клінічна лікарня, місто Тернопіль - автоматичний гематологічний аналізатор HumaCount 80TS;

  • Закарпатський протипухлинний центр» Закарпатської обласної ради, місто Ужгород - аналізатор електролітів Humalyte Plus 5;

  • Охматдит, місто Львів - аналізатор електролітів Humalyte Plus 5;

  • Обласна дитяча лікарня, місто Одеса - аналізатор електролітів Humalyte Plus 5.


Партнери: Лаблайф: постачання медичних лабораторій, компанія Human
2022. Допомога ДСНС
«Фонд освітніх ініціатив» спільно з партнерами надав допомогу ГУ ДСНС України у Чернігівській області, забезпечивши товарами наступних категорій:

  1. Захисне спорядження: каски, вогнетривкий одяг та взуття, пожежні рукави та медичні аптечки.

  2. Професійне обладнання: бронежилети, переносні радіостанції та тепловізори.

  3. Системи раннього сповіщення: програмно-апаратні рішеннями, які відповідають за автоматичне виявлення та моніторинг пожеж на ранній стадії.

  4. Спеціальний пожежний Тепловізор.


Спільно з представниками Фонду Освітніх Ініціатив Аллою Марамон та Надією Омельченко був організований унікальний телеміст між аварійно-рятувальними підрозділами м. Чернігів та Los Banos Fire Department, California, США. В живому, щирому спілкуванні наші рятівники поділилися своїми результатами та розказали про труднощі та виклики роботи в умовах війни: кордон з ворогом, велика площа замінувань, постійні обстріли та масштабні руйнування, які розбирають дотепер.

Американські колеги висловили нам безперечну підтримку та готовність в подальшому допомагати українським рятувальникам!

Партнери: Hearts for Ukraine (США), Los Banos Fire Department (USA, California)
Допомога тваринам
Допомога тваринам в умовах війни - це прояв справжньої людяності.
З початку повномасштабного вторгнення ФОІ спільно з партнерами передали корм притулкам для тварин а також службовим собакам, які виконують завдання разом з військовими.

Допомогу отримали:

  • Бабинецький притулок який опікується тваринами, евакуйованими з прифронтових: Бахмута, Вовчанська та Лиману.

  • Притулок з тваринками-інвалідами з Донеччини - Покровське Товариство Захисту Тварин. Притулком опікується людина з великим серцем Дар’я Корх, яка перевезла тваринок із особливими потребами з прифронтового Покровська в Черкаську область.

  • Військовий спецпідрозділ для потреб службових собак отримав близько 400 кг корму.

  • Сімейний притулок «Манана» у Київській області. Притулок опікується більше ніж 200 хворими та немічними тваринками: котиками, собачками та двома лелеками, які є старожилами «громади». Для потреб притулку було передано 460 кг корму.

  • Притулок для тварин "Бест Френдс", який знаходиться в селі Фасова, Київської області, Макарівського району (на час надання допомоги знаходився в гарячій точці ведення бойових дій). Кількість тваринок, які потребували їжі, складало близько 800 собак та 100 котів. За ініціативи волонтерів фонду та за сприяння Accord Group і партнерів ми передали притулку близько 500 кг корму.


Партнери: Hearts for Ukraine, Royal Canine Ukraine
Рятувальні термоковдри для військових
1000 універсальних рятувальних термоковдр MILITECH були відправлені для бійців для захисту від переохолодження. Благодійна ініціатива була реалізована в рамках КСВ-проєкту «Знання, що рятують життя» започаткуваного партнером Фонду, компанією It-integrator з метою інформування населення України про таку важливу і необхідну річ, як рятувальна термоковдра, та захисту українців від переохолодження.

Компанія It-integrator також безкоштовно надала 20 тисяч дитячих рятувальних термоковдр для шкіл, дитячих садочків, навчальних центрів та сімей на найбільш постраждалих територіях.

Про термоковдри: ТЕРМОКОВДРА була розроблена понад 70 років тому для потреб NASA, США. Дія ізофілії заснована на простих принципах теплотехніки. Легкий фольгований матеріал рятувальної ковдри срібного кольору відбиває до 90% тепла, що випромінює тіло людини, дозволяючи уникати переохолодження протягом тривалого проміжку часу, коли інші джерела тепла недосяжні.

Сучасні термоковдри мають товщину лише 15-20 мкм, а отже вони легкі, гнучкі, зручні та доступні в користуванні для медиків, рятувальників, військових, а також як обов’язковий елемент захисту населення в умовах надзвичайних ситуацій.

Вага термоковдри не перевищує 30-80 грамів. У складеному стані вона практично не займає місця, вологостійка, не боїться впливу ультрафіолету та призначена для багаторазового використання як для збереження тепла тіла людини в умовах несприятливих температурних показників в приміщенні чи на відкритому повітрі, так і для термоізоляції предметів та поверхонь.

Так само рятувальна ковдра захищатиме вас від дощу, снігу та вітру, включаючи захист взуття та обличчя, оскільки матеріал, з якого вона виготовлена, є напівпрозорим та дозволяє вам бачити у складних погодних умовах, навіть якщо ви використовуєте її як намет чи кокон.

Партнери: It-integrator
Wi-Fi в укриттях
Проєкт «WiFi в укриттях» був започаткований Міністерством цифрової трансформації України та Міністерством освіти і науки України.

Проєкт розгортання/оновлення мережі в 26 закладах освіти України реалізовано за підтримки Хуавей Україна.

Уперше до проєкту «WiFi в укриттях» вдалося долучити заклади вищої освіти. Для забезпечення мережевим покриттям укриттям університетів Хуавей Україна передала новітнє мережеве обладнання: точки доступу, комутатори, адаптери живлення.

Wi-Fi-6 мережа забезпечить безперервний доступ до Інтернету в закладах освіти, де проходить стаціонарне та змішане навчання. Студенти матимуть змогу отримувати знання і підтримувати зв’язок з рідними під час повітряних тривог.

Партнери: Хуавей Україна, Міністерством цифрової трансформації України, Міністерством освіти і науки України
Відновлення вітражів ННЦ «Інститут біології та медицини»
«Фонд освітніх ініціатив» та Студентський парламент ННЦ «Інститут біології та медицини» спільними зусиллями зібрали частину коштів на відновлення пошкодженого вітражного панно Інституту під час ракетної атаки у переддень нового 2023 року.

Вибуховою хвилею було повністю зруйновано три панно, два – отримали часткові ушкодження кольорового скла та свинцевих елементів з’єднання.

Після огляду ушкоджень, здійсненого фахівцями Національного науково-дослідного реставраційного центру України, було вирішено почати роботу по відновленню вітражів з використанням автентичного скла та свинцевих спаїв.

Наразі відновлення унікальних витворів українського модернізу - масштабна реставрація вітражів набирає обертів.

Початковий етап реставрації включає:

  • фотофіксацію проблемних (пошкоджених) ділянок вітражних панно;

  • графічне відтворювання та друк ескізів вітражів (вітраж-картонів) у оригінальному масштабі;

  • демонтаж залишків фрагментів з оригінальних металічних рам;

  • розбір, ідентифікація, миття та розкладання фрагментів для оцінки збереження автентичного скла та залишків свинцевих спаїв;

  • оцінка збереженості свинцевих з’єднань та проєктування майбутніх ребер жорсткості для збільшення стійкості відновлених конструкцій вітражів;

  • транспортування фрагментів одного панно до майстерні, роботи по відновленню та монтажу в оригінальну раму.


Роботи з реставрації і відновлення тривають.

Партнери: ННЦ «Інститут біології та медицини»
Реалізовані освітні проєкти 2012 – 2021
За 10 років роботи Фонду реалізовано низку благодийних програм, які визначили подальший розвиток в Україні таких галузей, як: IT-освіта, підприємницька культура, венчурне інвестування, молодіжна та освітня політики.



Партнери: IT-integrator, AIESEC, МІМ-Київська бізнес-школа, Міністерства освіти і науки України, ПРООН